سیستم ایستادرز زیپ پانل

ایستادرز زیپ پانل یک سیستم ساختمان سازی سازگار با شرایط محیطی وبا کارکردی مورد تأیید می باشد که سبک ، قوی و محفوظ در برابر اثرات آب وهوا بوده، می توان آن را با دقت تمام با شرایط تطبیق داد و از شکلی قابل انعطاف نیز برخوردار می باشد. بعلاوه این سیستم در ترکیب با سایرمصالح ساختمان سازی از قبیل آن هایی که در ساخت سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند به خوبی عمل کرده و نتیجه نهایی کار دو عامل راحتی و ایمنی است که ما وجود آن ها را کاملاً ضروری می دانیم. سیستم ایستا درز چیزی بسیار فراتر از یک سیستم سقف فلزی پیش ساخته صنعتی می باشد. از قابلیت های این سیستم،توانایی پوشش سقفهایی با قوس محدب و یا مقعد می باشد. همچنین قابلیت تولید پروفیل مورد نیازسقف های کروی مشکل را بصورت conic دارا می باشد.درضمن پروفیل ها ی تولیدی در صورتی که روی سقف هایی با شعاع انحناء بیش از ۴۰متر قرار بگیرند بدون نیاز به قوس دهی و تحت تاثیر وزن خود، روی سقف قرار می گیرند و در شرایطی که شعاع انحناء سقف کمتر از۴۰متر باشد. می بایستی با دستگاه مخصوص Carving قوس لازم را در پروفیل ایجاد نمود.


از جمله مزایای زیپ پانل (zippanel) می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱-یکپارچگی در پوشش سقف و دیوار
۲-سبک و قابل شکل دهی به انواع شکل های محدب ،مقعر ،مخروطی و s شکل
۳-دارا بودن عایق ضد حریق
۴-عایق صوت وحرارت
۵-سرعت بالای تولید و اجرا
۶-تولید در طول های نامحدود
۷-قابلیت فرم دهی در انواع شعاع
۸-مقاومت و عمر بالای سیستم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
۹- ظاهری یک پارچه تر و زیبایی بیشتر نسبت به ساندویچ پنل ها
۱۰- قابلیت فرم دهی در کلیه اشکال هندسی
۱۱- وزن کمتر که موجب سبک شدن وزن سقف و ساختمان و ایمنی در برابر زلزله می شود
۱۲- کاهش هزینه های تعمیر و بازسازی و نگهداری
۱۳- تولید در طول های بیش از ۱۵۰ متر
۱۴- قابلیت پوشش سقف های محدب و مقعر و مخروطی با شعاع انحنای بزرگ بدون نیاز به استفاده از دستگاه رول فرمینگ
۱۵- امکان انتقال بخشی از مراحل ساخت و اجرا به محل پروژه


ماشین آلات جانبی زیپ پانل :
seamer : seamer یا همان zip machin وظیفه دوخت اورلب های عرضی پروفیل های زیپ پانل را بعهده دارد به طوریکه مانع از نفوذ هر گونه گردو غبار ، هوا ، آب به داخل سیستم گردد
curve : دستگاه کرو دهنده ما قادر است پروفیل های ایستادرز زیپ پانل را صورت مقعر و محدب در آورد وجود چندین قوس محدب و مقعر در شعاع های مختلف در یک ورق امکان پذیر می باشد به وسیله دستگاه کرو در سیستم ما انواع قوس های محدب و مقعر متناسب با نیازهای شما ساخت و اجرا میگردد.
Crimping : به وسیله این دستگاه میتوان به هر شعاع دلخواه و با هر منحنی خواسته شده دست پیدا کرد
لوازم و تجهیزات جانبی:
سیستم برف گیر:طراحی و تولید این سیستم انحصارا توسط شرکت زیپ پانل تولید واجرا میگردد.
سیستم هیتر های حرارتی:این سیستم در داخل آبروها و محل های برف گیر نصب و مانع از یخ زدگی میگردد.
سیستم پله: ایمنی هنگام کار بر روی سقف از درجه اهمیت بالایی برخوردار است به جهت تعمیر و نگهداری راحت سقف بعد از نصب و اجر و همچنین تمیز کاری ناوانها و سایر موارد از این سیستم استفاده میگردد.
سیستم ایمنی: این سیستم توسط یراق الات مخصوص بدون سوراخ کاری به سقف متصل میگردد
سیستم پنل های خورشیدی: در سیستم انرژی خورشیدی با استفاده از صفحات فتولاتیک بر روی سقف زیپ پانل،انرژی تابش نور خورشیدی به انرژی الکتریکی تبدیل میشود.


همه چیز در صنعت ساختمان سازی از نیاز بشر به فراوانی مسکن و تنوع در آن آغاز شد. از یک سو بشر امروزی نیاز مفرط به مسکن داشت و از سوی دیگر نیاز به زیبایی و ایمنی و استحکام در مسکنش به وجود آمد که منجر به پدید آمدن اختراعات در خور توجهی در زمینه ی ساخت مصالح از پیش ساخته شده و مصالح نوین گشت. طراحان و مهندسین سازه با چالش های بزرگی روبه رو بودند، از یک طرف صنعت ساختمان سازی و سازه های صنعتی در طی زمان دست خوش تغییرات فراوانی شده است و از طرف دیگر طراحان و معماران به منظور زیبایی هر چه بیشتر سازه های خود باید تلاش کنند تا بشر تنوع طلب و سختگیر و سیری ناپذیر را راضی کنند.
استفاده از سازه های پیش ساخته و سریع و سبک روز به روز در حال افزایش است و این همان چیزی است که روند تولید موادی را در پی دارد که نه تنها دارای ویژگی های خواسته شده برای این موضوعات است بلکه باید از الگوهایی پیروی کند که این الگوها ناچارند از موادی استفاده کنند که علاوه بر عایق بودن و اتلاف انرژی کم، زیبایی ظاهری بیشتری نسبت به سازه های پیشین داشته باشد. پیش تر طراحان از ساندویچ پنل ها در اجرای ساختمان ها و سازه های صنعتی استفاده می کردند، ساندویچ پنل ها به دلیل جلوگیری از عبور رطوب و گرما نیاز پوششی و ایزولاسیون را به خوبی پاسخ می دادند و موجب کاهش مصرف انرژی می شدند. متخصصان در ادامه با حفظ ویژگی های مهم این سازه ها و اضافه کردن زیبایی، اقدام به ساخت محصول جدیدی با نام زیپ پانل کردند که علاوه بر دارا بودن ویژگی های ساندویچ پانل ها از ظاهری بهتر و شکیل تر بهره می برد. زیپ پانل ها به دلیل مقاومت و سادگی در اجرا جایگزین مناسبی برای ایرانیت های موجدار، سقف های شیروانی، قیر و گونی و آسفالت شده هستند.
با توجه به نیاز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن، ضرورت استفاده از سیستم های ساختمانی و مصالح جدید به منظور ارتقای کیفیت ساخت، افزایش سرعت ساخت، افزایش عمر مفید ساختمان ها، سبک سازی و مقاومت در برابر زلزله را که بیش از پیش مطرح ساخته است در صدد آن شدیم که این نوع سیستم که ویژگی های ذکر شده را دارا میباشد را معرفی کنیم.

در حقیقت زیپ پانل ها سازه های یک پارچه ای هستند که علاوه بر داشتن ویژگی هایی مانند عایق صوت، گرما و رطوبت، انعطاف بسیار زیادی دارند به طوری که با استفاده از آنها می توان دهانه های بزرگ و ساختمان هایی با اشکال منحنی را به سادگی پوشش داد. زیپ پنل ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند و در نتیجه هزینه های مربوط به تعمیر و بازسازی و نگهداری را به مقدار زیادی کاهش می دهند. همچنین به دلیل وزن کم زیپ پانل ها استفاده از آنها موجب کاهش وزن ساختمان می شود که این در ایمنی ساختمان و مقاومت در برابر زلزله بسیار موثر است. این سازه ها برای ساختمان هایی با کاربری خاص مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها، سالن های ورزشی و صنعتی که جلوگیری از نفوذ صدا و رطوبت اهمیت فراوانی دارد بهترین گزینه است.
استفاده از پشم سنگ به عنوان عایق اصلی در زیپ پانل ها موجب شده تا این سازه ها علاوه بر جلوگیری از عبور حرارت، عایق صوتی مناسبی نیز باشند. برای مکان هایی که نیاز به عایق کاری بیشتری دارند می توان از زیپ پانل های دولایه استفاده کرد. در این نوع، به منظور ایجاد یک لایه عایق رطوبتی و حراریت از زیر لایه ای به جنس ورق گالوانیزه استفاده می شود و پس از آن زیپ پانل ها بر روی آن قرار داده می شوند.